Tturnaj v  kubb a möllky se vydařil i přes účast pouze 6 družstev. Příští rok si to zopakujeme.

Pozvánka na turnaj v kubb a mölkky

Svazové vyhodnocení nejúspěšnější instruktorů za rok 2020

9.12.2020 bylo sezváno 10 nejúspěšnějších instruktorů Královéhradecké krajské asociace Sport pro všechny na krátké posezení a poděkování jim za práci nejen v roce 2020.

Oceněnými se stali:

 z RC Hradec Králové - Jaroslava Šlégrová z TJ ASPV Malšovice, Josef Kollátor z TJ Slávie HK

z RC Jičín - Vendulka Doubková z Klubu Sport pro všechny Nová Paka, Jiřina Horáková z TJ Jiskra  Hořice

 z RC Rychnov nad Kněžnou -  Hana Dosedlová Sportovní sdružení zdravé děti, Miloslav Sršeň z TJ Sokol Častolovice

z RC Trutnov - Olga Lehká a František Mikule - oba z TJ Baník Žacléř

Z RC Náchod - Věra Řeháková a Jan Rydlo - oba z TJ Sport pro všechny Nové Město n. M.

Děkujeme všem za vykonanou práci pro ASPV a přejeme jim do další práce hodně zdraví a sil.Nejúspěšnější sportovec roku 2019

22. září se v Hradci Králové konalo opožděné vyhlášení nejúspěšnějších sportovců kraje za rok 2019. Při této příležitosti jsou oceněni i trenéři a instruktoři  a osobnosti krajských svazů.

V katergorii instruktorů byla oceněna dlouholetá cvičitelka rodičů a dětí z TJ ASPV Malšovice Ing. Růžena Rýglová. Mezi osobnostmi byla vyhodnocena paní Zdena Černá, dlouholetá instruktorka téměř všech věkových skupin a zároveň organizátorka mnoha akcí a duše TJ Lokomotiva Borohrádek. Oběma moc gratulujeme a přejeme hodně zdraví.

Z činnosti RC Rychnov nad Kněžnou

Návštěva Sportovního parku v Pardubicích

Aktuality

Nejbližší naše akce - Kola v přírodě aneb Putování za krtečkem

Zveme Vás na Kola v přírodě aneb Putování za krtečkem, které se bude konat v sobotu 29.8.2020. Informace na letáčku v příloze.

Nejnovější články na našem webu. Přečtěte si, co je nového

 a  

Propozice - Krajská soutěž ve sportovní gymnastice 28.3.2020  Trutnov

Soutěž  Zimní pětiboj RC Hradec Králové 22.2.2020

V sobotu 22.2.2020 se konalo okresní kolo soutěže "Zimní pětiboj". Účastnilo se ho celkem 58 soutěžících v 10 kategoriích. Výsledky a foto v příloze.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na zdárném průběhu soutěže - organizátorům, rozhodčím, ale i rodičům, že své děti přiveli.

Děkujeme i za podporu od Královéhradeckého kraje.

Nejúspěšnější sportovci Města Hrdec Králové

12.2.2020 se uskutečnilo vyhlášení nejúspěšnějších sportovců za rok 2019 města Hradec Králové. Mezi sportovci jsou vyhlašování i úspěšní trenéři a instruktoři.  Tentokráte byl oceněn i instruktor z TJ Dynamo Hradec Králové - Karel Moravec. Blahopřejeme.

Plán akcí Královéhradecké krajské asociace Sport pro všechny na rok 2020

Seminář instruktorů Havlovice 12. -13.10. 2019

Na semináři instruktorů se sešlo celkem 28 účastníků za ASPV i Sokola. Na programu bylo zdravotní cvičení, joga pro děti i joga na židlích, ukázka využití náčiní a pomůcek v hodinách rodičů a dětí a předškolních dětí. Vyzkoušli si také diskgolf, sálový softbal a brannboll. Za krásného počasí také absolvovali "Medvědí stezku".

Všichni jsme si to krásně užili a těšíme se na další setkání.

Seminář se uskutečnil s podporou Královéhradeckého kraje.

XVI. světová gymnaestráda Dornbirn 2019

V období 7. - 13. července se konala v rakouském Dornbirnu XVI. světová gymnaestráda, přehlídka sportovních aktivit sportu pro všechny. Tentokráte se této nádherné akce zúčastnilo celkem 18 500 sportovců z 66 států světa. Českou republiku reprezentovalo 850 cvičenců. Z České asociace sportu pro všechny bylo 340 cvičenců, a mezi nimi bylo i 27 cvičenců z Královéhradeckého kraje, dále cvičenci České obce sokolské a České gymnastické federace. Naše vystoupení ve skladbě "Gymnastický sen" se povedlo, všichni  si to užili. Mimo cvičení jsme shlédli i vynikající pódiové skladby  ve výstavním centru v Dornbirnu. Zde se také také konaly národní  vystoupení různých států a bylo zde zajištěno i stravování pro účastníky. Ve volném čase jsme podnikli výlety do krásného okolí. Navštívili také Lichtenštejnsko, Bregenz, Lindau. Prostě jsem si to nádherně užili.

Děkujeme za podporu Královéhradeckému kraji.

Na fotu skupinka z Hradce Králové a Hořic s maskotem akce, koláž ze skladby "Gymnastický sen" a cvičenci Královéhradeckého kraje ČASPV i Sokola.

Krajská soutěž  Medvědí stezka - 25.5.2019 Lipnice

V sobotu 25.5.2019 se za účasti 67 závodníků z okresů Trutnov a Rychnov nad Kněžnou konalo krajské kolo soutěže "Medvědí stezk". Výsledková listina i fotodokumentace v přilohách.

Krajská soutěž v atletice - 26.5.2019 Týniště nad Orlicí

V neděli 26.5.2019 se konala krajská soutěž v atletice v Týništi nad Orlicí. Účastnilo se soutěže 107 závodníků z regionálních center SPV Jičín, Náchod, Rychnov nad Kněžnou a Trutnov.  Děkujem všem závodníkům, instruktorům, rozhodčím a i rodičům, kteří se na dobrém průběhu soutěže podíleli. Dík patří i oddílu atletiky v Týništi, jejichž zástupce stadion perfekně připravil .

Výsledková listina v souboru PDF

Republiková soutěž ve sportovní gymnastice - 17.-19.5.2019 v Doubí u Třeboně

17. - 19. 5 2019 se ve sportovní středisku Doubí u Třeboně konala republiková soutěž ve sportovní gymnastice. Náš kraj reprezentovalo celkem 40 soutěžích ve všech kategoriích. Všichni se podílejí  na tom, že náš kraj tentokráte vyhrál "Soutěž krajů" a získali jsme na rok putovní pohár.

Poděkování patří i všem trenérů,  doprovodu a rozhodčím, kteří se všem soutěžícím po celou dobu přípravy a závodu věnovali, a tím je dovedli k tomuto pěknému výsledku.

Výsledková listina je uvedená v příloze.


Ukázka fotodokumentaceXVI. světová gymnaestráda - Rakousko 2019

Cvičenci Královéhradeckého kraje se připravují na XVI. světovou gymnaestrádu, která se koná letos v Rakouském Dornbirnu. Účast na gymnaestrádě podpořil Královéhradecký kraj.

Perníková chaloupka 2019

Zveme Vás na na 43. ročník putování za Perníkovu chaloupkou v neděli 26. 5. 2019.

Krajská soutěž ve sportovní gymnastice

13.4.2019  se v Trutnově konala Krajská soutěž ve sportovní gymnastice. Soutěže se účastnilo celkem 97 závodníků ve všech věkových skupinách. Z každé kategorie postupují 4 nejlepší závodníci na republikové finále, které se koná 17. - 19. května v Doubí u Třeboně. Děkujeme všem organizátorům a rozhodčím za uspořádání krajského kola a postupujícím závodníkům přejeme mnoho úspěchů v republikovém finále. V příloze najede výsledky krajského kola.

Nejúspěšnější sportovec Královéhradeckého kraje 2018

26. března 2019 se v hradeckém Kongresovém centru Aldis konalo vyhlášení nejúspěšnějších sportovců kraje za rok 2018.  Mimo sportovců byli také oceněni dobrovolní trenéři a instruktoři a osobnosti krajských sportovních organizací.  V kategorii dobrovolní trenéři a instruktoři toto ocenění obdrželi Libuše Netopilová a Jiří Kolář z TJ Dynamo Hradec Králové, v kategorii osobnosti krajských sportovních organizací Bohdan Kratěna. Blahopřejeme.

Soutěž regionálního centra ASPV Hradec Králové - Zimní pětiboj 16.2.2019

Okresního kola v soutěži "Zimní pětiboj" se dne 16.2.2019 v Hradci Králové účastnilo celkem 36 závodníků z odborů ASPV TJ Meteor Hradec Králové a TJ Sokol Třebeš. Škoda, že účast ovlivnila velká nemocnost. V příloze najdete výsledky závodu a fotodokumentaci.

Vánoční putování za jesličkami

Vánoční rodinné putování za jesličkami se uskutečnilo 2. vánoční svátek 2018 v lesích u rybníka Biřička. Cestu vyznačenou světýlkama až ke Ježíškovi absolvovalo celkem 220 lidí od malých v kočárku po seniory. Pro mnohé to bylo zpestření vánočních svátků malou procházkou. I počasí nám celkem vydrželo. Tak snad zase příští rok....

Seminář instruktorů

Pozvánka na vánoční rodinné putování za jesličkami

Rodinné putování za jesličkami se uskuteční 26. 12. 2018 na Novém Hradci u rybníka Biřička. Průběžný start je od 15,00 do 16,30 hod. Putovat mohou celé rodiny, na trase čeká každého překvapení a malá odměna.

Republikový sraz instruktorů - 16. - 18. 11. 2018 Žďár nad Sázavou

Republikového srazu instruktorů ve Žďáru se  z našeho kraje účastnilo celkem 14 instruktorů ze všech regionálních center. Všichni si užili program, který byl velice dobře připraven. Na fotografiích malá ukázka toho co jsme dělali.

Školení instruktorů III. třídy SPV - Havlovice

Školení instruktorů III. třídy SPV v Havlovicích v říjnu a listopadu 2018 se zúčastnilo celkem 40 instruktorů z ASPV i Sokola. Zkoušky  11. 11. 2018 absolvovalo 38, 2 bohužel pro nemoc zkoušky nemohli vykonat. Vítáme tedy mezi nás nové instruktory a přejeme jim do jejich další činnosti hodně úspěchů, neboť všichni byli velice aktivní a vytvořili skvělou partu.

Školení se uskutečnilo s podporou Královéhradeckého krajského úřadu.

Seniorské hry - setkání generací 25.9.2018 

Seniorských her v Hradci Králové 25.9.2018 se za pěkného, ale chladného počasí, zúčastnilo 38 aktivních sportovců a  organizátorů a to z Brusnice, Borohrádku, Havlovic a Hradce Králové. Atmosféra setkání byla velice příjemná. Soutěžilo se bez rozdílu věku a pohlaví v disciplínách: 

Nordic walking, disk-golf, mölkky, kubb, petang, ale také krátký postřehový závod a na závěr křížovka.

Všichni účastníci obdrželi malý dárek od firmy Dermacol, účastnický list a tři nejlepší poháry.

Činnost naší organizace je podporována Krajským úřadem Hradec Králové.Festival sportu 

Festival sportu se uskutečnil v neděli  9.9.2018 v Jiráskových sadech. Naše Asociace sportu se představila netradičními hrami (kubb, mölky) a volnočasovými aktivitami.

Město na kolech se uskutečnilo za pěkného počasí a s účastí 440 cyklistů.

více foto na khkaspv.rajce.idnes

Vážení sportovní přátelé a příznivci kol v Hradci Králové. Na neděli 9. 9. 2018 se připravuje XVII. roční akce "Město na kolech". Start tradičně v 10 hodin u plaveckého bazénu. Čeká Vás opět projížďka městem za doprovodu hudebních kapel u plaveckého bazénu, na Masarykově náměstí a na nábřeží u Pedagogické fakulty. Zaregistrovaní obdrží dárek při...